• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego wydała dokument pt. Uwagi dotyczące projektu kodeksu postępowania karnego i niektórych innych ustaw przygotowanych przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, w którym wypowiedziano się m.in. na temat ewentualnego włączenia referendarza sądowego do Kodeksu karnego wykonawczego.
Przedstawiamy opracowanie: Nowe postępowanie pojednawcze i upominawcze czyli przedsąd referendarski inaczej. Jest to głos kol. Michała Pałki w dyskusji na temat przejścia instytucji referendarza sądowego od urzędnika spełniającego zadania pomocnicze w kierunku urzędu odpowiedzialnego za realizację zadań z zakresu ochrony prawnej, zainspirowany projektem tzw. przedsądu referendarskiego autorstwa kol. Grzegorza Karcza. Zapraszamy do dyskusji na forum.
W Gazecie Prawnej z dnia 04.11.2008r opublikowany został artykuł Grzegorza Karcza - referendarza sądowego WSA w Krakowie: Referendarze powinni zostawać sędziami .
Poniżej przedstawiamy oryginalny tekst Grzegorza Karcza przesłany do redakcji Gazety Prawnej.
Zarząd Stowarzyszenia otrzymał w dniu 23 października 2007r odpowiedź Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa wraz z opinią prawną Wydziału Prawnego Biura Krajowej Rady Sądownictwa o braku podstaw do zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego co do ewentualnej niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przepisu dotyczącego referendarza sądowego-art. 151 § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych). Z tekstem opinii prawnej można zapoznać się w Dziale: Pliki do pobrania.
© 1999-2024 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla