• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl

W dniu 23 lutego 2012 r. przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych wzięli udział w pierwszej debacie "Okrągłego Stołu dla Sądownictwa" przeprowadzonej pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego a zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Debata odbyła się w siedzibie Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich w Warszawie.
W dniu 21 lutego 2011 roku Zarząd Stowarzyszenia otrzymał stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości – Departamentu Sądów Powszechnych (DSP-V-4601-3/11) w zakresie kryteriów do dokonywania okresowych ocen kwalifikacyjnych oraz dopuszczalności umieszczania w zakresie obowiązków referendarzy sądowych norm ilościowych co do liczby spraw mających być wykonanymi na danym stanowisku.
W dniu 8 lutego i w dniu 9 lutego 2011 roku przedstawiciel Stowarzyszenia uczestniczył w posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpatrującej projekt ustawy o egzaminach prawniczych (druk sejmowy nr 3351).
W dniu 22 stycznia 2011 roku w Lublinie odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządów:
- Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Sędziów (OSAS)
-
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych (OSRS)
Podczas spotkania potwierdzono wolę współpracy obu Stowarzyszeń i omówiono jej zasady, w szczególności w zakresie ewentualnych prac mających przybrać formę Okrągłego Stołu dla Wymiaru Sprawiedliwości.
Publikujemy materiały z wysłuchania publicznego przed Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w przedmiocie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 3655).
http://pl.sevenload.com/filmy/ABg0TvW-11-01-2011r-wysluchanie-publiczne-cz-1
http://pl.sevenload.com/filmy/gQtdoNN-wysluchanie-publiczne-USP-cz-2
1/ W dniu 30 stycznia 2011 roku Zarząd Stowarzyszenia przesłał Przewodniczącemu Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” uwagi do rządowego projektu ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (druk sejmowy nr 3656).

W dniu 04.02.2008r na portalu internetowym Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. ukazał się artykuł red. Anety Mościckiej: Referendarze kontra sędziowie
© 1999-2024 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla